Tutto bene. Kladenský maraton ovládl italský běžec Federico Bordignon

Datum:
15/09/2020 - 14:45
Kategorie:

Devatenáctý ročník tradičního Kladenského maratonu, který se na Sletišti a v přilehlém lesoparku běžel v sobotu 12. září, suverénně ovládl Ital Federico Bordignon z klubu Vicenza Marathon. Druhého Radka Brunnera, běžce z SK Babice, za sebou nechal o bezmála pět minut.

Teplé počasí babího léta Italovi svědčilo. Do cíle doběhl s téměř pětiminutovým náskokem na Radka Brunnera, který na Kladně koncem července opanoval Self-transcendence Race. V těsném závěsu za Brunnerem v sobotu doběhl Michal Procházka z Perňa Systemu, zbylí závodníci už zaostali o poznání více. Ne všichni do cíle doběhli, protože si teplé počasí vybralo svou daň.

„Počasí přálo spíš divákům než maratoncům. Bylo teplo, takže třináct závodníků běh vzdalo. To se ale na maratonech stává,“ připustil ředitel závodu František Tůma, který nakonec na start 19. ročníku tradičního závodu vypravil 127 závodníků a závodnic. Maraton se podle něj vydařil, navzdory všem problémům způsobeným koronavirovou pandemií. „Účast byla i tak relativně dobrá a vítěz podal výborný výkon,“ pochválil Tůma Itala Bordignona, jednoho z mála cizinců na startovní listině.

Mezi ženami doběhla s časem jen těsně překračujícím tříhodinovou hranici Lenka Koubková z Hostouně. O čtyři minuty za ní zaostala Radka Churaňová z TJ Lokomotiva Trutnov, třetí doběhla Zuzana Kubínová z Prahy – ta ale na vítězku ztratila více než půl hodiny.

Přestože je s přibývajícími opatřeními situace den ode dne složitější a hromadným akcím příliš nepřeje, pořadatelé z Maratón Klubu Kladno a A. C. TEPO Kladno si s přípravou devatenáctého ročníku poradili na výbornou. „Problémy byly obrovské, na všechno jsme museli čekat. Opatření se neustále zpřísňovala, takže jsme všechno museli řešit na poslední chvíli. Byli jsme pod velkým tlakem,“ přiznal ředitel maratonu, kterému se po skončení závodu značně ulevilo a už pomalu přemýšlí nad organizací jubilejního dvacátého ročníku, který už snad nebude poznamenán stávajícími problémy.

Jak to v sobotu na kladenském Sletišti vypadalo, se můžete podívat v přiložené galerii. Konečné pořadí Kladenského maratónu naleznete ZDE:

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz