V aquaparku se otevírá plavecký bazén, atrakce zatím ne

Datum:
25/05/2020 - 11:00
Kategorie:

Jelikož mohly sportovní areály využít nouzový stav k mnoha drobným opravám, nebude v případě aquaparku po dobu prázdnin nutná tradiční odstávka z technických důvodů. Otevření vířivky, sauny a atrakcí bohužel prozatím neumožní hygienická opatření. Plavecký bazén funguje s omezenou kapacitou.

Pořádně napilno měli během výjimečného stavu způsobeného koronavirovou pandemií vedoucí střediska bazénů Petr Štěpán a jeho tým. V kladenském aquaparku prošlo opravou mimo jiné ocelové schodiště ze sprch, vyčištěny byly stropní podhledy, opravena byla také dlažba v dětském bazénu, vyměněna byla schodišťová plošina či skleněná tabule v zábradlí. Změnami na první pohled neviditelnými, ale pro komfort návštěvníka neméně podstatnými, byly výměna hořáků a oprava vzduchotechniky.

Plavecký bazén je otevřen od pondělí 25. května s kapacitou dočasně sníženou na 100 návštěvníků. Pavilon atrakcí zůstává prozatím uzavřený, protože ho není možné provozovat v souladu s hygienickými opatřeními a nařízeními ministerstva zdravotnictví. Pro více informací o hygienických požadavcích a aktuální obsazenosti plaveckého bazénu navštivte stránku www.samk.cz/aquapark-kladno.

K 25. květnu se také otevírá plavecký bazén při 4. základní škole – prozatím pouze pro nájemce, především Baby Club Elma, který zde pořádá plavání pro maminky s dětmi. Vstup do areálu je umožněn od Unhošťské ulice a bazén je od zbytku školní budovy oddělen tak, aby se vyloučila možnost kontaktu návštěvníků se školáky. S ohledem na školu, jejímž zřizovatelem je město Kladno, zde bude dodržování hygienických opatření vyžadováno obzvlášť důsledně.

Veřejnosti se bazén u 4. základní školy otevře 1. září. Téhož dne obnoví provoz také finská sauna u Městské hokejbalové arény poblíž zimního stadionu.

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz