Vodní radovánky konečně bez omezení! Sletiště, Bažantnice i Aquapark se těší na návštěvníky

Datum:
22/06/2020 - 15:00
Kategorie:

K pondělí 22. června Ministerstvo zdravotnictví České republiky opět uvolnilo některá opatření přijatá v reakci na koronavirovou pandemii – mezi nimi i ta, která se týkala provozu aquaparků, plaveckých bazénů a letních koupališť. Téhož dne Sportovní areály města Kladna otevírají koupaliště Bažantnice a pavilon atrakcí v Aquaparku Kladno.

V průběhu června nabralo uvolňování opatření rychlý spád. Ještě začátkem měsíce bylo nutné omezit kapacitu letního koupaliště na 300, respektive 500 osob. Kapacita plaveckého bazénu byla zastropována na 100 osobách a pavilon atrakcí v aquaparku zůstal zcela uzavřen, neboť ho za daných okolností reálně nebylo možné provozovat.

V pondělí 22. června ale padla i poslední omezení, která v provozu překážela. Stalo se tak v den, kdy Sportovní areály města Kladna v souladu s dlouhodobým harmonogramem otevřely letní koupaliště Bažantnice a v reakci na uvolnění opatření zprovoznily také atrakce v aquaparku, po nichž byla hlasitá poptávka.

Co zůstává, je zvýšený hygienický standard, který návštěvníkům umožňuje mimo jiné dezinfikovat si ruce a zaměstnancům ukládá na dodržování standardu dbát. Obnovena bude i polymerová dezinfekce, která povrchy chrání až na 21 dní.

Deštivé červnové dny zakrátko vystřídají letní pařáky, v nichž lidé jakýkoli únik k odpočinku u vody ocení dvojnásob. Letní koupaliště na Sletišti jim letos navíc nově nabídne stánek s občerstvením, jehož provoz je nezávislý na počasí, a navíc obslouží i návštěvníky trampolínového parku či náhodné kolemjdoucí. Aquapark zase láká na loňskou novinku v podobě dvou tobogánů, z nichž jeden, ten červený, nabízí unikátní jízdu odstartovanou téměř volným pádem, a druhý, ten žlutý, pobaví krom parádní jízdy také interaktivní grafickou podívanou.

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz