Volejbalisté se do zápasového kolotoče vrátí s čerstvě vydezinfikovaným zázemím

Datum:
24/11/2020 - 16:00
Kategorie:

Ještě než se na palubovce Kladenské sportovní haly znovu rozběhne volejbalová extraliga, zajistily Sportovní areály města Kladna ve spolupráci s firmou CZ FORCHEM komplexní dezinfekci prostor, jež budou kladenští volejbaloví orli využívat.

„Za pomoc společnosti CZ FORCHEM a vstřícnost Sportovních areálů města Kladna jsme moc vděční,“ říká předseda kladenského volejbalového klubu Milan Fortuník. „My sami jsme samozřejmě přijali veškerá opatření, která jsou k rozběhnutí soutěže nezbytná. Dezinfikujeme, nosíme roušky, snažíme se mimo volejbalový tým minimalizovat sociální kontakty a pochopitelně se chodíme testovat,“ dodává Fortuník. Nezastírá, že testování hráčů je nákladné. Zatím ho pokrývá klubová kasa, výhledově snad ztráty vykompenzují speciální dotace k tomu určené. O to vděčnější jsou orli za vstřícnou iniciativu, kterou Sportovní areály a společnost, jež dezinfekci provedla, projevily.

Minulý čtvrtek proběhla dezinfekce vnitřních prostor nad rámec běžné hygienické údržby kladenských sportovišť, která jsou po dobu koronavirové pandemie pravidelně ošetřována polymerovou dezinfekcí s až jednadvacetidenní účinností. Firma CZ FORCHEM provedla dezinfekci bezalkoholovým roztokem na bázi chloru. Krom haly vydezinfikovala také šatny a toalety.

„Za vstřícný krok firmě děkujeme, velmi dobrou práci už nějakou dobu odvádí i na zimním stadionu,“ pochvaluje si jednatel Sportovních areálů města Kladna Jiří Chvojka.

Původně měli volejbalisté v Kladenské sportovní hale nastoupit k soutěžnímu duelu už v sobotu 21. listopadu, přes veškerá hygienická opatření však páteční testy odhalily nákazu koronavirem u čtyř hráčů Fortuníkova výběru. Návrat na palubovky se tak prozatím odkládá, hala je ovšem připravená.

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz