Zimní stadion letos bez in-line povrchu, ledová plocha na náměstí nebude

Datum:
26/05/2020 - 09:30

Dříve než obvykle roztál led na obou plochách kladenského zimního stadionu. Obyčejně přinejmenším na hlavní hale zůstává do konce března, v případě potřeby ještě déle. Předčasné vypnutí chladícího zařízení sice ušetřilo finanční prostředky, avšak sám správce stadionu Josef Poláček přiznává, že by byl radši, kdyby led zůstal tak dlouho, jak je obvyklé.  Opatření, která sportoviště odsoudila k uzavření, tomu však nechtěla.

„Uzavření stadionu proběhlo velmi rychle. Hráči museli během několika hodin vyklidit šatny a poté jsme stadion uzamkli,“ říká Poláček. Od 11. května je sice stadion otevřený, ale sportovcům bude přístupný jen za dodržení přísných podmínek v souladu s vládními nařízeními. Jelikož nastalá situace neumožní start in-line hokejových soutěží, nebude letos položena speciální plocha – nebyla po ní poptávka. Zázemí na stadionu ale v případě potřeby najdou hokejisté, jimž venkovní tréninky v rámci takzvané suché přípravy znemožní třeba nepřízeň počasí.

Správce Poláček doufá, že nová hokejová sezona začne na kladenském ČEZ stadionu tak jako obvykle. „To znamená, že na první ploše by měl být led k dispozici 20. července a na druhé snad kolem 6. srpna. Zatím je to jen na papíře, záležet bude samozřejmě na finanční situaci a na tou dobou platných vládních nařízeních. Je možné, že na druhé ploše budeme muset led odložit. Děláme ale maximum pro to, aby byl stadion připravený a mohli jsme novou sezonu rozjet bez zádrhelů.“ ujišťuje Poláček.

Úsporná opatření jsou ale nevyhnutelná a přinejmenším bruslařů z řad veřejnosti se v letošním roce dotknou. „Situace není jednoduchá, po dohodě s městem vracíme do rozpočtu přes 17 milionů korun, kvůli čemuž jsme nuceni přijmout úsporná opatření. V tuto chvíli víme, že letos v zimě neotevřeme kluziště na náměstí Starosty Pavla. Pravděpodobně také budeme nuceni omezit provoz některých sportovišť, nicméně usilovně hledáme kompromisní řešení, abychom v každém případě co nejméně omezili komfort návštěvníků,“ říká jednatel Sportovních areálů města Kladna Jiří Chvojka s prosbou o pochopení.

Sportovní areály města Kladna s.r.o.

Sportovců 818, Rozdělov
272 04 Kladno

IČO: 26154170
DIČ: CZ26154170
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze oddíl C, vložka č. 75074

Telefon: 312 248 006
E-mail: samk@samk.cz